Kulhavý: Závody na Kypru jsou pro mě velmi důležité

járaPřečtěte si zajímavý rozhovor pořadatelů tradičního Sunshine Cupu s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým, který na Kypru zahajoval všechny své dosavadní úspěšné sezóny.

Jak důležité jsou pro Vás závody Sunshine Cup na Kypru?

Závody na Kypru jsou pro mě každý rok velmi důležité. Začínám tu vždy závodit po dlouhé zimní přípravě a to vždy člověk pozná, jak na tom ve skutečnosti je ve srovnání s ostatními. Každý rok je zde velmi kvalitní závodní pole se spoustou jezdců, kteří jezdí Top 10 ve světovém poháru. Na Kypru testuji kromě mé kondice také nový materiál a vybavení.

Jaké jsou vaše hlavní cíle v sezóně 2016?

Mé hlavní cíle sezóny 2016 jsou olympijské hry, mistrovství světa v Novém Městě a závody světového poháru.

Kdy jste se poprvé zúčastnil kyperského závodu a co je pro vás na tomto závodě podstatné?

Kypr a Sunshine Cup mě provází celou moji kariérou, už ani nevím, kolikrát jsem tu byl. Je to snad můj desátý ročník Sinshine Cupu. Vynechal jsem jen rok 2014, kdy jsem byl zraněný, jinak jezdím pravidelně. Podstatné pro mě je, že celý Sunshine Cup je kvalitně pořadatelsky zajištěný a je zařazený do kategorie UCI kalendáře. Moc se mi líbí trasy závodu a samozřejmě, na Kypru jsou perfektní klimatické podmínky na trénink.

jára

Jaký je váš největší zážitek z Kypru?

Myslím, že to byl hned první rok, kdy jsem se závodů zúčastnil. Byl jsem tenkrát velmi mladý a podařilo se mi vyhrát poslední závod, což byl velký úspěch.

Jaký je váš hlavní cíl pro letošní závod?

Bude to pro mě opět hlavně test kondice a také spousta tréninku. Po každém závodním dni se zlepšuji a cítím se lépe. Celý Sunshine Cup je pro mě opravdu důležitý pilíř v mojí přípravě před světovými poháry.

Proč je Sunshine Cup důležitý z pohledu UCI kalendáře?

Kromě tréninkového hlediska jsou závody Sunshine Cupu důležité pro všechny národní týmy, představují totiž důležitý sběr UCI bodů před Riem.

Co pro vás představuje  Kypr z pohledu cyklisty?

Krajina na Kypru je úžasná pro jízdu na horském kole. Tolik offroad cest a singltreku je málokde. Ani nemám svá oblíbená místa. Líbí se mi všechny etapy Afxentia Cupu i ostatní závody, trasy jsou technické, zábavné. Když tady jedete jen tak na trénink a můžete se dívat okolo sebe, vnímáte
krásnou krajinu. Myslím si, že tak to má být, to je pravé MTB.

Zdroj: TZ pořadatelé Sunshine Cupu, Foto: Michal Červený