Jaroslav Kulhavý vítězem prvního ČP v Teplicích

jara-cilČeský reprezentant Jaroslav Kulhavý zvítězil v úvodním závodě Českého poháru horských kol Cross Country v Teplicích. Na rychlé trati v místním parku se ujal vedení hned v prvním kole, osamocen na čele absolvoval celý závod a do cíle přijel s náskokem 21 vteřin.

“Oproti loňsku bylo dnešní vítězství trochu těsnější, dneska jsem to jel celý za svý, takže to bylo o to těžší, protože to byl rychlý, hákový závod. Kluci za mnou na tom byli asi o trochu líp, když mohli spolupracovat. Ale já jsem se dneska cítil dobře, závod jsem si kontroloval,” nechal se po dojezdu slyšet Jára.

Jinak kontrolovaný závod lehce zdramatizoval v předposledním kole.

“Musel jsem zastavit a utáhnout si osu v předním kole. Kluci mě dojeli, ale nikdo nevěděl, co se děje. Alespoň to bylo trochu dramatičtější. Kristián určitě v ten moment ucítil šanci na vítězství, ale měl jsem u sebe imbus a neztratil moc. Pak už jsem si to pohlídal.” dodal k prvnímu vítězství v novém dresu týmu Specialized Racing v barvách českého šampiona.

A jak vidí Jaroslav svou aktuální formu?

“Na to si musíme počkat do Nového Města, kde bude první ostrý start a tam směřuji svojí přípravu. Ale zatím jde všechno podle plánu. Zatím vůbec netuším, jak na tom budu ve srovnání se světovou špičkou, každý teď závodí někde jinde. Do Nového Města bych měl jet ještě cca 3 závody, abych se dostal do optimální formy,” uvedl na svých osobních stránkách český šampion.

Výsledky muži Elite:

1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) 1:37:08 hod.
2. Kristián Hynek (Topeak Ergon) +0:21
3. Bartlomiej Wawak (POL, Kross Racing) +0:32

jara-cil

Zdroj: jaroslavkulhavy.cz, foto: Michal Červený