Kuntová ve sprintu na MS dvanáctá, Nesvadba osmadvacátý

20150719692Úvod šestadvacátého mistrovství světa horských kol ve Vallnordu v Andoře obstaraly závody ve sprintu eliminatoru. Rakušan Daniel Federspiel k vítězství ve Světovém poháru přidal i titul mistra světa, zlato v závodu žen získala Linda Indergandová ze Švýcarska. Z dvojice Čechů na startu si vedla lépe Vendula Kuntová, která skončila dvanáctá, Jan Nesvadba byl osmadvacátý.

Kvalifikací česká dvojice prošla se štěstím. Vendula Kuntová postoupila do finálových bojů jako šestnáctá, Jan Nesvadba pětadvacátý, ale jejich pouť závodem skončila hned v prvních vyřazovacích jízdách.

Nejlepší výchozí pozice si do finále zajistili Italka Anna Oberparleiterová a obhájce titulu Belgičan Fabrice Mels. Do finálové čtyřky se nakonec ale neprobojovali, jejich snažení skončilo v semifinále.

Finálovou čtveřici žen tvořilo trio Švýcarek Kathrin Stirnemannová, Linda Indergandová a Ramona Forchiniová a Norka Ingrid Boe Jacobsenová. Obhájkyně titulu Stirnemannová byla ve všech rozjížďkách suverénní, ale ve finále neuspěla. Nevyšel jí start a na cílové čáře nakonec přišla i o stříbro. Vynikající start naopak předvedla Indergandová a svou vedoucí pozici až do cíle nepustila, druhá skončila Jacobsenová.

Federspiel, který je i mistrem Evropy v  semifinále, byl ještě v závěrečném výjezdu čtvrtý, ale 150 metrů do cíle po asfaltu mu stačilo, aby se dostal na postupovou příčku. Ve finále mu byl pak největším soupeřem Samuel Gaze z Nového Zélandu, který zajel druhý nejrychlejší kvalifikační čas. Ale Rakušan byl hned od startu na čele a nedal nikomu šanci, Gaze si dojel pro stříbro, Němec Simon Gegenheimer pro bronz.

20150719692

Výsledky:

Muži:

1. Federspiel (Rak.), 2. Gaze (N.Zél.), 3. Gegenheimer (Něm.), 4. Miquel, 5. Perrin (oba Fr.), …28. Nesvadba (ČR).

Ženy:

1. Indergandová (Švýc.), 2. Jacobsenová (Nor.), 3. Stirnemannová, 4. Forchiniová (obě Švýc.), 5. Terpstraová (Niz.), …12. Kuntová (ČR). 

Zdroj: ČSC, foto: Jaroslav Svoboda