Kvalitní výkony českých juniorů na MS

CR-repre_juniori_12Na světovém šampionátu bikerů v Andoře dnes bojovali o medaile junioři a juniorky a z našich reprezentantů si nejlépe vedla Jana Czeczinkarová, která si dojela pro vynikající šesté místo, jen těsně za elitní desítkou skončil mezi juniory Matěj Průdek. Titul obhájil Simon Andreassen z Dánska, nejlepší juniorkou se stala Martina Bertaová z Itálie.

Juniorkám po letech nevládly švýcarské bikerky, ale závodnice Itálie. Obhájkyně titulu z loňského roku Švýcarka Nicole Kollerová skončila alespoň třetí za Italkou Martinou Bertaovou a britským překvapením závodu Evie Richardsovou. Italka obsadila na letošním evropském šampionátu čtvrté místo, ale dnes kralovala. Do čela šla již ve druhém okruhu a pak si dojela pro zlato.

České duo závodnic Jana Czeczinkarová a mladší kolegyně Adéla Šafářová se ukázalo ve velmi dobrém světle, Šafářová dojela šestnáctá.

„Chtěla jsem to zkusit do pětky, v posledním kole se mi podařilo stáhnout alespoň tu šestou Italku. Pátou Italku jsem viděla před sebou, chvíli jsem si i věřila, že by to mohlo dát. Ale je to super výsledek, oproti Evropě tady byla větší konkurence, sjela se sem celá světová špička, takže jsem se šestým místem spokojená. I když člověk teď v cíli trochu lituje, že tam pětka nepadla. Nechala jsem na trati všechno, na víc jsem neměla,“ řekla pro web mtbs.cz Jana Czeczinkarová.

Před rokem Andreassen jasně vyhrál, letos ještě přesvědčivěji. Na druhého v pořadí Němce Maxmiliana Brandla najel 47 vteřin, třetí skončil Kolumbijec Egan Bernal. Matěj Průdek mohl navázat na vynikající pátou příčku z mistrovství Evropy, dvě třetiny závodu bojoval na osmé pozici, ale poté začal zpomalovat a do cíle dorazil jako jedenáctý.

„Trochu to zklamání je, ale dneska jsem proto udělal fakt všechno,“ komentoval svůj dnešní výkon Matěj Průdek.

„Bylo to neskutečný, nejdřív to bylo vyschlý, pak začalo strašně pršet, během kola to byla úplně jiná trať. Byla mi strašná zima, nemohl jsem držet řidítka. Fyzicky jsem se cítil dobře, dneska jsem podal svoje maximum,“ dodal.

Výsledky:

Juniorky:

1. Bertaová (It.) 1:08:40, 2. Richardsová (Brit.) +1:20, 3. Kollerová (Švýc.) +2:27, 4.  Janssonová (Švéd.) +3:18, 5. Verrandová (It.) +3:39, 6. Czeczinkarová +4:28,16.  Šafářová (obě ČR) +10:43.

Junioři:

1. Andreassen (Dán.) 1:13:27, 2. Brandl (Něm.) +47, 3. Bernal (Kol.) +1:19, 4. Hofmann (Něm.) +2:42, 5. Colombo (Švýc.) +3:14, 6. Antoine (Fr.) +3:48, …11. Průdek +5:32, 62.  Zeťák (oba ČR) -1 kolo.

Zdroj: ČSC, foto: Michal Červený