Sprint bikerů na MČR pro Kubína a Kuntovou

český-pohár-horských-kolNa domácím šampionátu bikerů byl dnes na programu sprint eliminátor. Pro nejcennější medaile si dojeli Filip Kubín (GT bikeplac opportunity) a Vendula Kuntová (Remerx – Merida Team ​Kolín). Mezi juniory vybojoval zlato Matěj Průdek (Nutrend Specialized Racing), nejlepší juniorkou se stala Tereza Tvarůžková (VRV Team).

Největším favoritem závodu mužů byl jednoznačně Kryštof Bogar (Superior MTB Team). Tuto roli potvrdil v kvalifikaci, kterou vyhrál s velikým náskokem přes dvě vteřiny před Kubínem. Jasně opanoval i svou čtvrtfinálovou jízdu, ale nezvládl semifinále. Špatně odstartoval a dokázal se probojovat jen o jedno místo výše a to znamenalo konec. Právě start byl největší zbraní nového mistra. Z první pozice postoupil ze čtvrtfinále i semifinále a to samé zopakoval i ve finále. Spolu s ním šli na stupně vítězů další dva mladíci Václav Doležal a Luděk Šeller (oba ČS Specialized Junior MTB Team).

„Určitě jsem hodně spokojený. Tajně jsem doufal v nějaký úspěch, protože na všech pohárech jsem se dostal do finále, ale výhra mi až do dneška chyběla,“ řekl svěřenec trenéra Dušana Olejníčka.

„V neděli to bude hodně těžké, jel jsem již i štafetu, ale budu se snažit urvat nějaký dobrý výsledek a také body do žebříčku UCI pro příští sezonu,“ řekl Filip Kubín.

Také Vendula Kuntová prošla celým závodem suverénně. V kvalifikaci byla rychlejší o téměř pět vteřin než druhá Barbora Průdková (Nutrend Specialized Racing). V semifinále jí sice porazila Lucie Veselá (GT bikeplac opportunity), ale finále opanovala s velkým přehledem. Po skvělém startu si prakticky celý závod držela soupeřky hodně daleko za svým zadním kolem. Pro stříbro si dojela zkušená Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) a bronz brala Průdková.

„Byla jsem na závod opravdu dobře připravená, ale nijak speciálně jsem formu na eliminátor neladila, naopak se soustřeďuji na cross country, ale sprinty mám docela ráda,“ řekla Vendula Kuntová.