Sunshine Cup: Závěr Čechům pokazily defekty, Šafářová suverénní!

safařováZávěr čtyřetapového závodu Sunshine Cupu na Kypru českým jezdcům nevyšel dle představ, když zaděláno na kvalitní výsledek pokazily defekty. Smolný den neměl pouze Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), jež bojoval o podium, ale i Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) a Jan Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín). Nesvadba si navíc na okruhu cross country v Macheras Mountains vybral tři defekty.

“Od startu se to vyvíjelo docela dobře. Chtěl jsem to zkusit, v prvním kole jsem rozjel tempo a na čele jsme zůstali jen ve čtyřech. Občas tam někdo dojel a někdo jiný zase vypadl, ale já se cítil dobře. Na 40. minutě jsem ale zjistil, že mi utíká kolo. Rozhodl jsem se, že s tím zkusím opatrně jet a potom to jen dofouknu, ale nepovedlo se. Musel jsem do depa kolo vyměnit, což znamenalo větší časovou ztrátu. Zbytek závodu už jsem dojel v poklidu,” vysvětloval Jára závěrečnou etapu na svém osobním webu, jež dokončil na 23. místě.

Po vyřazení Kulhavého okruh dlouhý 5,9 kilometru nejlépe seděl Italovi Marcu Aureliu Fontanovi  (Cannondale Factory Racing). Druhé místo bral Francouz Maxime Marotte (BH SR-Suntour KMC) a třetí dokončil cyklokrosař Mathieu van der Poel (BKCP-Corendon).

Z Čechů se tak nejlépe prosadil 12. Jan Škarnitzl, když ztratil na vítězného Fontanu přes tři minuty. Zajímavý výsledek zajel i mladý Matěj Průdek (Nutrend Specialized Racing), který vybojoval 14. místo.

Přesto Fontana celkové hodnocení nikterak neohrozil a celkový triumf mohl slavit Švýcar Fabian Giger (Kross Racing Team). Z českých mužů se nejlépe prosadil v první desítce Škarnitzl, 13. Kulhavý a 31. Jiří Novák (CST Superior Brentjens).

V ženské kategorii suverénně o dvě minuty, což stačilo i na celkovou výhru, zvítězila zkušená Norka Gunn-Rita Dahle Flesjå (Multivan Merida). České reprezentantky dnes ukončily první dvacítku. Na 19. místě skončila Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade) a 20. Barbora Průdková (Nutrend Specilized Racing). Celkově byly Škarnitzlová 21. a 23. Průdková.

Zcela perfektní výkon, již počtvrté v řadě, předvedla Adéla Šafářová (Nutrend Specilized Racing), která nedala svým soupeřkám v dnešním závodě ani v celkovém hodnocení žádnou šanci.

Na Kypru celý reprezentační tým zůstává ještě další týden. Příští víkend je na programu druhá část Sunshine Cupu – cross country závod kategorie C1 ve Vorokliny.