Poslední hodiny zbývají do startu 1. Evropských her

evropské hry baku 2015Pár hodin zbývá do startu slavnostního zahájení 1. Evropských her v Baku. Očekávaný úvodní ceremoniál proběhne na hlavním olympijském stadionu, který je zcela vyprodaný a pořadatelé přísně utajují chystaný večerní program, který má být údajně velkolepý, s účastí mnoha osobností kulturního a sportovního života.

Prvními sportovci, kteří budou bojovat o některou z medailí budou bikeři.

V sobotu ve 12 hodin odstartují svůj závod ženy. Tereza Huříková poveze startovní číslo 16 a vůbec nejmladší účastnice startovního pole, devatenáctiletá Barbora Průdková nastoupí do závodu s číslem 25 a bude startovat ze třetí řady. Podle slov Báry z dnešního dopoledního tréninku se cítí velmi dobře a zdejší náročná a technická trať jí vyhovuje. V 15 hodin odstartují muži i s našim Ondřejem Cinkem, který zahájí závod z druhé řady s číslem 17. Muži absolvují 8 kol a jedno kolo zaváděcí, na ženy čeká 6 kol a jedno zaváděcí kolo.

Závod horských kol je divácky zcela vyprodaný. Očekává se teplota okolo 30 stupňů a velmi silný vítr, který trápil cyklisty už při dnešním tréninku.

repre-MTB

Zdroj a foto: Viktor Zapletal