Průdek vybojoval na MS 19. místo

matěj-prudek-czech-team-nutrend-2016-mtbKvalitní formu potvrdil na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě novozélandský reprezentant Samuel Gaze, když závod mužů do třiadvaceti let ovládl rozdílem jedné třídy. Nejlepším českým jezdcem v nabité světové konkurenci byl devatenáctý Matěj Průdek, který na vítěze ztratil necelých šest minut.

Průdek na trati předvedl fantastický výkon. Prvně se ale musel vyrovnat až se 46. startovní pozicí. Český biker se v každém kole posouval vpřed. V závěrečném okruhu se mu navíc podařilo posunout o slušných devět pozic. V závěru ještě vybojoval pro Českou republiku místo v první dvacítce.

„Jízda byla super, ale bohužel, špatný start a od toho se to všechno odvíjí. Hned na startu klučina přede mnou nezacvakl a trochu nás to předjelo celý zleva a pak se to tam hodně motalo, brzdilo se, zase se to rozjíždělo a bohužel ty starty nejsou moje silná stránka. Na tom budu muset ještě zapracovat,“ komentoval start ze zadních pozic Průdek.

„Doufal jsem, že pojedu vpředu hned od začátku a budu bojovat o tu desítku, patnáctku, ale vyvrbilo se to takhle, tak jsem prostě předjížděl, až jsem dojel do cíle. Ta dvacítka je super, ale mohlo to být lepší,“ hodnotí svojí jízdu český jezdec.

Druhým českým jezdcem, který protnul ve Vysočina aréně finiš byl Jan Vastl. České jedničce ale závod nevyšel dle představ, když chtěl atakovat první pětku. Do finiše dorazil jako 25. Na Novozélanďana ztratil přes šest a půl minuty.

„Myslel jsem si, že bych mohl být do té pětky úplně v pohodě, protože minulý týden jsem byl na závodech v Rakousku a tam jsem se cítil úplně super. Byl jsem na soustředění tři týdny a jezdilo se mi fakt výborně a byl jsem připravený. Tuhle výkonnost jsem v životě neměl. Ale prostě dneska to vůbec nevyšlo. Nevím, jestli je to tady pro mě zakletý, protože jsem tady jel pětkrát a ani jednou mi to tady nevyšlo. Dneska jsem tam nechal úplně všechno, ale byl jsem úplně mrtvý. A jestli je zima nebo horko, to mi vůbec nevadí,“ uvedl po závodě Vastl, který z výkonu zklamaný.

„Je to zklamání, ale výkonnost mám, mám natrénováno, tak doufám, že to zúročím příští týden na svěťáku,“ dodal Vastl.

Výsledky:

Muži U23:

1. Samuel Gaze (Nzl) 1:17:57 hod. 2. Victor Koretzky (Fra) +0:50 min. 3. Marcel Guerrini (Sui) +1:04 … 19. Matěj Průdek +5:47 25. Jan Vastl +6:31 43. Jan Rajchart +8:27 61. Lukáš Kobes +11:41 65. Martin Stošek +12:40 83. Štěpán Schubert -1 kolo

Foto: Filip Švestka/CykloNovinky.cz